Home Protection

Szkolenia dla rodzin z zakresu samoobrony

Skuteczna samoobrona. Czego nauczysz się w HAGAL?


22 kwietnia 2019

Skuteczna samoobrona polega na wypracowaniu specyficznych odruchów i umiejętności logicznego działania w trudnej sytuacji. Stres może wpływać na nas dwojako: paraliżująco lub wspomagająco. Głównym celem nauki jest radzenie sobie ze stresem. Kolejnym elementem jest taktyka walki. Ostatecznie to właśnie od przyjętej taktyki zależy nasza skuteczność.

Drugorzędne znaczenie ma natomiast system. Boks, Krav Maga, Brazylijskie Jiu Jitsu czy jeszcze coś innego jest tylko narzędziem dzięki, któremu możemy zrealizować to, co wydaje nam się najlepszym wyjściem w danej sytuacji.

Od czego zależy skuteczność samoobrony?

Na treningach samoobrony nauczysz się dobierać odpowiednia taktykę w zależności od miejsca, czasu i rodzaju zagrożenia, aby maksymalnie zwiększyć swoje szanse w starciu ulicznym. Zajęcia różnią się nieco od innych treningów sportów walki, które stawiają przede wszystkim na doskonalenie technik i odruchów oraz wydolności zawodników. Szkolenie Krav Maga zachowuje wszystkie elementy treningu sportowego poprawiając wydolność i sprawność ćwiczących. Kładzie również nacisk na skuteczność i najkrótszą drogę do osiągnięcia celu, czyli naszego bezpieczeństwa w realnym starciu. Taktyka walki jest elementem treningu w każdej grupie zaawansowania, ponieważ, aby przetrwać w sytuacji niebezpiecznej potrzebujesz nie tylko silnych mięśni, ale również “chłodnej głowy” i jasnego myślenia, co umożliwi Ci realizację najlepszej taktyki nawet przy wysokim poziomie stresu.

skuteczna samoobrona
Pokaz technik samoobrony

Co zyskam po kursie samoobrony?

Niezależnie od tego, czy będzie to kurs samoobrony dla kobiet – Hagal Ladies Project, czy regularne uczestniczenie w zajęciach, maksymalny nacisk kładę na wyżej wymienione elementy. W trakcie treningów staram się, aby podawane informacje i sekwencje ruchów tworzyły spójną całość. Dzięki pełnemu zrozumieniu przez ćwiczących z czego wynika dana reakcja i jakie przewidywalne skutki może ona przynieść zarówno dla broniącego się, jak i napastnika, efekty uczestniczenia w zajęciach przychodzą szybko. W adeptach KravMaga wzrasta poczucie pewności siebie oraz kontroli nad stresującymi sytuacjami. Zwiększa się wydolność fizyczna oraz polepsza koordynacja ruchowa.

Zapraszam na treningi, abyś sprawdziła/sprawdził jak wyglądają zajęcia. Do zobaczenia na sali!

Kontakt

HAGAL Krav Maga

Maciej Borowski

tel: +48 507 505 060
e-mail: office@hagal.waw.pl