Home Protection

Szkolenia dla rodzin z zakresu samoobrony

Samoobrona dla kobiet w HAGAL? Sprawdź czy jest dla Ciebie!


22 kwietnia 2019

Niestety faktem jest, że w dzisiejszych czasach kobiety narażone są dużo bardziej od mężczyzn na napaść o charakterze rabunkowym lub seksualnym, a także wszelkiego rodzaju agresję słowną lub psychiczną. Powszechnie są uważane za płeć słabszą, co w logiczny sposób czyni z nich potencjalnie łatwiejszą ofiarę w oczach napastnika.

U większości kobiet pokutuje przekonanie, że nie mają potrzeby zaznajamiać się z aspektem walki, czy samoobrony. W ostateczności gaz pieprzowy wystarczy, ale przecież zanim go dobędą z torebki już problem zostanie rozwiązany przez rycerskiego obrońcę, który stanie na drodze napastnika ochoczo narażając własne zdrowie. Drogie Panie, smutna prawda jest taka, że rycerzy gotowych bronić waszego honoru dziś już coraz mniej, a i ogólna tendencja do udzielania pomocy w razie zagrożenia też nie jest zbyt wysoka.

samoobrona dla kobiet warszawa

Moim zdaniem kobiety powinny potrafić stawiać czoła zagrożeniom! Choć to co najcenniejsze w szkoleniu Ladies Project to wiedza jak tych zagrożeń unikać.

Samoobrona dla kobiet to specyficzny rodzaj szkolenia, na które składa się zarówno szkolenie konkretnych technik, jak i rozwinięcie i teoretyczne zrozumienie pewnej “supermocy”, którą jest nic innego jak “kobieca intuicja”. W wielu wypadkach daje ona sygnały o zagrożeniu czającym się za rogiem. Niestety często te sygnały są ignorowane. Rozmawiając z kobietami, które padły ofiara napaści, wielokrotnie relacjonując wydarzenia mówią o odczuciu, które miały na chwilę przed zaistniałą sytuacją.

Samoobrona dla kobiet to nie tyle zbiór „magicznych” technik, które pozwolą pokonać każdego napastnika, ale umiejętność odczytywania sygnałów ostrzegawczych własnej podświadomości oraz umiejętne reagowanie na nie. Oczywiście w przypadku nauki samoobrony niezbędne są pewne techniki, które po prostu powinniśmy znać, ale w programie Ladies Project, głównie chodzi o zwrócenie uwagi na to, w jaki sposób może przebiegać sytuacja niebezpieczna, jak ją “oswoić” i jak bezpiecznie się z niej wyplątać.

Zwieńczeniem programu jest również symulacja dająca Paniom korzystającym z programu samoobrony dla kobiet w Hagal możliwość sprawdzenia się w trudnej sytuacji.

Kontakt

HAGAL Krav Maga

Maciej Borowski

tel: +48 507 505 060
e-mail: office@hagal.waw.pl