Home Protection

Szkolenia dla rodzin z zakresu samoobrony

Czy krav maga dla dzieci to dobry pomysł?


22 kwietnia 2019

Rodzice poszukując zajęć dodatkowych dla swoich pociech mają obecnie nie lada orzech do zgryzienia. Oferta szkół, klubów i osób prywatnych jest tak bogata, że niełatwo wybrać coś, co będzie atrakcyjne zarówno dla dzieciaków, jak i przyniesie rezultaty oczekiwane przez mamę i tatę. Moim zdaniem przede wszystkim decyzja powinna być podjęta razem z dzieckiem, które bez konkretnych deklaracji ze strony rodzica w przypadku zajęć KravMaga Kids ma możliwość sprawdzić, czy mu one odpowiadają.

Nawet po podjęciu wstępnej decyzji, rodzice często zastanawiają się również czy wybór izraelskiego systemu walki wręcz jest najlepszą opcją. Z mojego doświadczenia wynika, że zapisanie dziecka na Krav Maga jest świetnym pomysłem!

Charakterystyczna dla tego systemu jest jego elastyczność. Bez trudu pozwala uniwersalne zasady dopasować do różnych grup docelowych:

  • wojska, na przykład w zakresie skutecznych technik walki
  • osób cywilnych, na przykład kobiet w zakresie bezpieczeństwa i samoobrony
  • dla najmłodszych, którzy mają możliwość rozwinięcia zdolności motorycznych i psychofizycznych w oparciu o techniki walki.

Nauka samoobrony dla dzieci odbywa się w atmosferze doskonałej zabawy. Bez presji na wynik. Postępy następują w naturalny sposób, a dziecko rozwija swoją koordynację i pewność siebie. Z moich obserwacji wynika, że sprzyja to budowaniu umiejętności społecznych i pomaga w nawiązywaniu pozytywnych relacji z innymi dziećmi. W dzieciakach wzrasta również chęć do podejmowania nowych wyzwań (nie tylko fizycznych) i można powiedzieć, że mają one odwagę sprostać zarówno zadaniom treningowym, jak i tym, które czekają je na co dzień.

zajęcia krav maga dla dzieci

Istotnym faktem w treningach krav maga dla dzieci jest to, że głównie nacisk kładziony jest na umiejętność nie tyle samej walki, ale sposobów uzyskiwania pomocy od osób starszych i rozwijaniu u dzieci sposobu myślenia, gdzie taką pomoc będą mogły najprędzej uzyskać.

W ramach kursów samoobrony dla dzieci w Warszawie i w Michałowicach realizujemy w chwili obecnej treningi dla grupy wiekowej 6-12 lat

Kontakt

HAGAL Krav Maga

Maciej Borowski

tel: +48 507 505 060
e-mail: office@hagal.waw.pl